Nejnovější zprávy 2/2015

 

27.2.2015

Skoro vždycky se zmíníme, když nám někdo na naší cestě světem pomůže. Vlastně jste se o tom mohli dočíst i v našem posledním článku. Hodně zajímavé je také občas to jak se to všechno semele. Jako příklad uvádím následující tři jména - Petr Klymec, Ivan Zábojník, Juraj Vajda.

Když jsme odlétali z Kapského města, neměli jsme zajištěné v Riu ubytování. Nedařilo se nic normálního dohledat, rušili nám rezervace, měnili ceny a nebo se na nás lidi co pomoc přislíbili prostě vykašlali.
Napsali jsme tedy jen tak na facebook, jestli někdo o něčem neví a nebo tam nemá nějaký kontakt a bylo zajímavé co se dělo. Ozvalo se Vás hned několik a dostali jsme mnoho tipů a kontaktů.

Ta finální a úspěšná cesta vedla od Petra Klymce, který zná Ivana Zábojníka. Ivan je Čech žijící a podnikající nějaký ten pátek v Brazílii - www.pousadariobracuhy.com.br

Bohužel Ivan a jeho ubytování je 170km od Ria, což jak pochopíte není příliš ideální. Naštěstí se však zná s Jurajem Vajdou, což je pro změnu slovák, který má přímo v Riu krásný hostel. V době karnevalu jsou ceny za ubytování astronomické a hodně, hodně mimo naše možnosti. Ivan však požádal Juraje o pomoc dvěma šílencům a Juraj s pochopením pro takové jako jsme my dva, nám nabídnul cenu více než přátelskou.

Navíc právě Ivan byl také informátorem Davida Koubka z Českého rozhlasu a iniciátorem našeho rozhovoru. A David byl pohotový a skvělý!

U Juraje v hostelu Lisetonga - www.lisetongahostel.com , jsme nakonec strávili celý týden a strašně moc se nám tam líbilo.
Juraj je sympaťák a správný týpek. Navíc jeho životní příběh je dost zajímavý a stejně tak i jeho práce na zvelebování Ria. Vždyť vlastně naše současná úvodní fotka je jedna z jeho díl, pod kterým je podepsán... proto tam najdete i českou vlajku ;o)

  

Protože v tuhle chvíli nemůžeme nabídnout víc než jen doporučit jejich služby dál, činíme tak. Když pojedete tedy do Brazílie, určitě se u Ivana a nebo Juraje zastavte. Nebudete litovat.

Nám to k Ivanovi nevyšlo, ale do Brazílie pojedeme určitě znovu a tak si to vynahradíme ;o)

Děkujeme všem co jste se pokusili nám pomoci a děkujeme hlavně Vám třem, kteří jste nám pomohli.
Díky chlapci!!! U Kačky máte pivo a u mě pusu ;o)

 

19.2.2015

Posíláme vedle pozdravů z Ria první fotku z karnevalu... je to jen malinká ochutnávka ;o)
A jak jsme v tom užívání si Ria, napsal nám David Koubek, reportér Českého rozhlasu v Riu a požádal nás o krátký rozhovor :)
Ve finále se z krátkého rozhovoru stal strašně prima večer ;)

Jo a taky máme nového kamaráda... z Čech :D
Ten svět je fakt malej :D ;)

Za dva dny se stěhujeme na hranice s Argentinou... do té doby mám v plánu dopsat Namibii ;)
Ve 36°C se fakt nechce ;) :D
Ale pro Vás, naše fanoušky, to dáme!!! ;)

  

Sledujte nás také na Facebooku - https://www.facebook.com/BIGTRIP.CZech

 

https://www.traditionrolex.com/8