Nejnovější zprávy 3/2015

Věci se dali do pohybu, bohužel jiným směrem než by jsme si přáli. Už nebojujeme jenom s celníky a jejich neochotou, ale i s nepochopitelnou blbostí a ignoranstvím přepravní firmy MSC.

MSC v Kapském městě nám vystavilo B/L, který MSC v Buenos Aires, tedy stejná firma, neakceptuje.
Navíc po přepsání na našeho agenta, jej následně rozporují celníci - údajně špatně uvedená váha... zkoušel jsem na to jít logicky, ale jsme v Argentině ;o)
Aby jsme pohnuli s papírováním u celníků, potřebujeme přepsat jedno číslo v B/L. Jenže MSC v Buenos nemůže. Požádali jsme MSC v Kapském. To to nechápe a tak se dotazuje MSC v Buenos. V Argentině bylo pondělí a úterý svátek... dnes ještě nikdo nefunguje ;o)
Takže teď prudím MSC v Kapském i v Buenos a snažím se z nich dostat opravený dokument, abychom se mohli pohnout s celníky.

Celníci nám mezitím nabídli velkoryse, že to vše zkusí vyřešit přimhouřením očí... za pouhých 600-700USD ;o)
Moje slovní zásoba nadávek ve všech jazycích se rozrůstá ;o)

Takže nyní čekáme na nový dokument, za který si samozřejmě už po třetí budeme muset zaplatit ;o)
K tomu nám běží nový týden skladného. Ale díky své nevymáchané držce a nekompromisnímu jednání, jsme cenu srazili ze 188,- USD na 56,- USD zaden. Je to prima, ale jen do doby než si člověk uvědomí, že to platí kvůli liknavosti druhých.
Zkrátka, neberte to !!! ;o)

Ale na druhou stranu máme možnost doslova ochutnávat Argentinu ;o)
Například včera jsme byli pozváni na typickou argentinskou grilovačku Asado ;o)
A jak je ten svět malý tak Katka i Žaneta jsou z ČR a pracují v Buenos pro jednu českou firmu, kterou osobně velice dobře znám ;o)

Takže stručně shrnuto... všechno špatné je pro něco dobré ;o)
(nakonec došlo i na slivovici od Jelínka ;o) )

 

13.3.2015

Aktuality z Buenos Aires aneb realita v pátek 13tého :)

Jestli máte někdo pocit, že je u nás veliká korupce, tak si přivezte auto do Argentiny... nebo tu zkuste podnikat. To budete teprve koukat. Včera mi bylo při docela slušném jednání sděleno na rovinu, že dvě třetiny jednoho z poplatků, jdou na úplatky celníkům. Usmál jsem se, kývnul na souhlas, že tomu rozumím, ale nedalo mi to a oponoval jsem, že v takovém případě je asi chyba ve výpočtu, že se přeci na úplatek nedá vztahovat DPH :)
Můj protějšek se také pousmál a jen dodal... "no jak bych ti to vysvětlil, účtuje..." :)
Takže již ne USA, ale Argentina je zemí neomezených možností :D :D :D

Přikládám fotku z nakládky auta. Těžko si představit jak auto tlačíme přes 25cm vysokou hranu do kontejneru ručně. Proto v něm zůstalo asi 5 litrů benzínu. Za to jsme dostali označení "nebezpečný náklad" a díky tomu nám zde naúčtují navíc 180USD. Prý speciální zacházení.
Z toho kamionu co nás vezl do přístavu, zatím vyteklo tak půl litru oleje ;) :D
Počítám s tím, že ten co nás bude přepravovat tady, na tom bude určitě lépe :D :D :D

Ale jinak nás to pořád baví!!! ;) :D :D

 

12.3.2015

Pořád se něco děje!
Dolary máme!!! A nemuselo dojít na plánované agentské řešení ;) :D
Díky všem co jste nám chtěli pomoci, pomáhali a pomáháte! Díky!!!

Svojí paličatostí a nechutí ustupovat jsme pár lidem hnuli žlučí... díky tomu jsme dostali nabídku o 1000 USD nižší... občas se vyplatí trošku prudit ;) :D
Ale dokud nevyložíme, není vyhráno!

Požadavky na dokumenty dostávají absurdních rozměrů... třeba kopie všech stránek mého pasu... i těch prázdných !?!?! :D :D

Za chvíli jdeme do města na jednání o vykládce s jiným agentem... bude boj o cenu, tak držte palce! ;)

 

10.3.2015

Všichni co cestujeme, s oblibou tvrdíme, že peníze nejsou to podstatné. A je to pravda!
Bohužel, jsou věci, které nejde jinak než za ty papírky s prezidenty pořídit. Mezi ně patří třeba přeprava expedičního auta.

V Argentině však zřejmě pojali podezření, že jsme neskutečně bohatí, když jsme se rozhodli cestovat vlastním vozem ;o)
A tak po nás nyní chtějí za vykládku, o třetinu víc než za celou přepravu... no neberte to. Sranda je, že to chtějí v USD, které v Argentině ale nejde oficiální cestou sehnat. Vybírat to v pesos s ohledem na limity ATM je tak na 14 dní...
No prostě neužívejte si tu cestu
:D

NELETÍTE NĚKDO DO BUENOS AIRES? POTŘEBUJEME PŘIVÉST ASI 5 TISÍC DOLARŮ... SAMOZŘEJMĚ SI JE KOUPÍME, ALE POTŘEBUJEME TU MĚNU Emotikona wink
A NEBO ASPOŇ POTVRZENÉ INFO JAK JE TO S VÝBĚREM USD V URUGUAY.
Díky moc!!! ;o)

Fotka je z posledního článku o Africe... pro zlehčení situace ;o)

 

Buenos je oproti Riu o poznání hezčí město. S cenami je to tu ale výrazně horší. Jestli pro nás bylo v Riu draze, tak v BA je ultra draze. Základní potraviny stojí jak u nás, jen kurz je krát 2,85 :(

Hledáme tedy způsoby jak šetřit a stravovat se levně. Nakupujeme v malém krámku za rohem, kde jsem si udělal slevovou kartičká (Já ty vole!!! odpůrce letáků, slevových kartiček a dalších vymožeností a marketinkových nástrojů supermarketů :D ) a pečlivě sledujeme kde a co za kolik mají. Už jsme v tom docela dobří ;)

Také jsme si za tím samým rohem našli původem zeleninu, ve které nabízejí formou bufetu jídlo s sebou. Když jsme přišli poprvé, kluci nám připravili v koutě extra stůl. Když jsme přišli potřetí, už nám stůl připravili hezky v zadním koutě abychom měli klid. Pak ze skladu vzniklo zákoutí, kde s námi obědvali i další zaměstnanci a dnes... po týdnu, je z toho oficiální jídelna a stravuje se tu s námi půl města :)
Kluci nás milují, ceny nám zaokrouhlují směrem dolů, začali počítat anglicky a když chceme ovoce a nebo buráky, máme speciální výběr :D

Přiložené foto je z prvního oběda, kde je vidět že okolo je obchod se zeleninou... já mám za zády pult s bufetem. Za Kačkou jsou dveře do skladu, kde je dnes jídelna ;)
Oběd nás tady pro oba vyjde mezi 20-30 ARS což je v přepočtu 57-86,- Kč ;) Za dva lidi v centru hlavního města... supéééér!!! ;)

 

PS - auto stále nepřijelo a tak čekáme. Potvrzený termín je na 16.3.... ale minimálně tři dny budeme bojovat s úřady... půjde o čas a o peníze. Držte palce!!!

Sledujte nás také na Facebooku - https://www.facebook.com/BIGTRIP.CZech

https://www.traditionrolex.com/8