START!!!

cz
1. září 2014

 

Nejprve sen a následný plán se stal skutečností a my vyrážíme!
Začíná vysněná cesta kolem světa!!!

 

Shrnutí našeho prvního expedičního dne, který nebyl o nic míň nabitý než poslední dny příprav:

Již před naším startem dorazilo několik desítek lidí, což nám způsobilo neskutečnou radost a tak zpoždění výrobního ředitele Franty nebylo tak stresující. Navíc nás totálně šokoval svým darem (dalo by se říct přímo sponzorským) a tak mu bylo ihned odpouštěno ;o)))

1.9.2014 v 10,15 hod jsme tedy oficiálně vystartovali z areálu firmy Mikov a začali ukrajovat první metry a kilometry naší velké cesty.

Ihned na kraji Krásné Lípy, nás čekalo další milé překvapení v podobě hasičské cisterny, jenž nás za zvuku ječící sirény doprovodila k městskému úřadu, kde na nás s kilem česneku čekal starosta Zbyněk, protože je skvělej a my na něj zapomněli (na česnek, ne na starostu) ;o)

Následoval průjezd a výjezd z města, opět za doprovodu hasičské Tatry se spuštěnou sirénou. Opravdu skvělý pocit a začátek. Hoši, děkujeme!!!

Krátká zastávka a rozloučení v České Kamenici s firmou Slemr Spedition, kam se s námi přišli rozloučit další naši fanoušci.

Následovala zastávka v České Lípě v Autosalonu Horejsek, kde nám připravovali OKI, vyfasovali jsme poslední náhradní díly a tím završili totální debordelizaci v našem autě.

Další zastávka nás čekala v Litoměřicích, na sídle firmy Horejsek, kde se s námi rozloučil pan Gerhard Horejsek a Pavel Kašpar ze Škoda Auto, jenž má lví podíl realizaci přípravy našeho expedičního vozu.

 

Poslední naplánovaná zastávka byla předpremiéra filmu Století Miroslava Zikmunda ve Zlíně, na kterou jsme byli pozváni samotným Petrem Horkým, reřisérem tohoto filmu.

Film byl úžasný, inspirující a utvrzující, že naše rozhodnutí bylo správné.

Po skončení filmu, kdy nás Petr pozval za potlesku všech na pódium, jsme se cítili jak celebrity na vyhlášení "slavíků".

Cestou jsme si plácli s Danem Přibáněm a Petr nás krásně uvedl, představil panu Zikmundovi, který nám následně před plným kinem popřál šťastnou cestu.

S troufalostí nám vlastní, jsme zaskočili za panem Zikmundem po skončení ještě jednou do zákulisí a požádali jej o podpis do našeho deníku, společnou fotku a následně i podpis kapoty naší OKI. Vyhověl a my máme obrovskou radost!

 

To, že se s námi a naší OKI, chtěl venku fotit i Dan Přibáň byla už jen krásná tečka prvního dne ;o)

Ve 23,28 opouštíme u Mikulova ČR a následně nocujeme 30km před Vídní.

Počáteční stav tachometru
Fanoušci
Franta
Rybička kolem světa
Start
Fanoušci
Horejsek Česká Lípa
Horejsek Litoměřice
Velká pocta
Deník
Podpis kapoty
Škodovka nebo Trabant?
https://www.traditionrolex.com/8