Maďarsko - nesrozumitelné a pikantní

hu
16. června 2017

 

16.6.2017

První ráno po spaní ve stanu bylo uplakané. Naštěstí si obloha dává na malou chvíli pauzu od slz a tak rychle balíme a vyrážíme k prvnímu cíli naší cesty.

Jízda mimo dálnici dává šanci vidět z Maďarska více než jindy, ale počasí focení příliš nepřeje.
Szegeď, nebo li česky Segedín, je město příjemné velikosti s nevelikým, ale příjemným centrem. Daří se nám přelstít parkovací zóny a najít místo bez nutnosti platit.

Užíváme si město a hlavně ochutnváme maďarskou klasiku, klobásky, guláš, rybí polévku... je to žrádlo a zatím co Kačka koulí po paprice očima, já jsme ve svém živlu ;o)
Nejhlavnější památkou města je krásná katedrála, kterou si dnes vyfotíme jen ztěžka tak jak by jsme si přáli. Chystá se zde nějaký koncert a tak nám celé náměstí před katedrálou zastavěli pódiem. Aspoň máme důvod se tu příště zastavit zase.

Původně jsme uvažovali o městském kempu a návštěvě nějaké prima podniku, ale cena za kempování byla nesmyslná a tak jsme si s čabajskou klobáskou a plechovkovým pivkem vyjeli kousek za město, kde ve společnosti bažantů kempujeme mezi rákosím.

17.6.2017

Spalo se báječně. Město v osm ráno ještě pospává a tak si u kašny se lvy užíváme snídani zcela sami a nabíjíme se slunečními paprsky.
Dopolední procházka městem, ještě pár fotek a jedeme do "Jugoslávie".
Nemíříme však do Chorvatska na riviéru jak se všichni mylně domnívají, začínáme Srbskem.
Jedeme opět mimo dálnici. Miniaturní hraniční přechod, kde jako členové EU nemáme vůbec žádné problémy a tak jej za dvě minutky bez potíží a bez kontroly auta opouštíme.

Sledujte nás také na FACEBOOKU!

 

Maďarsko
Maďarsko - Szeged
Maďarsko - Szeged
Maďarsko - Szeged
Maďarsko - Szeged
Maďarsko - Szeged
Maďarsko - Szeged
Maďarsko - Szeged
Maďarsko - Szeged
Maďarsko - Szeged
Maďarsko
https://www.traditionrolex.com/8