Tunisko

Jedna z mála dovolených, nikoliv expedic... nedalo nám to samozřejmě abychom nevyrazili alespoň na malý trip - ochutnat trochu z krás této země. Zajeli jsme si na Saharu a na prohlídku Matmat.

Sahara je jedno velké pískoviště a svezení na velbloudu pouští je nádnerný zážitek, ale z představy takhle cestovat několik týdnů napříč největší pouští světa, mě i ve 40°C docela mrazí ;o)

Náš průvodce nám dopřál pocitu jaký zažívali karavany cestující Saharou a zavedl nás až do míst kde již nebylo vidět nc víc než jen písek... moře písku... ztratit se zde pak asi není těžké... za to přežít ano.

Naštěstí nám stačilo přejet na pronajatých korábech pouště přes 2 písečné duny a civilizace byla opět na dohled.

V sedle velblouda, docela dost, až nepohodlně se houpajícího, se snažím nevnímat 40°C horko. Tiše hledím do písečných dun a dumám nad schopností průvodců karavan, překonávat Saharu.

Ať si říká kdo chce co chce, mě to přijde fascinující. Bylo by fajn, tu být chvilku jen sám a poslouchat jen sypání písku, které strhává z hřebenů dun občasný závan větru a funění velblouda pode mnou.

Takhle člověka občas ze snění vtrhne nějaký vykulený turista, jenž se všemu diví, nad vším jásá a vše komentuje. Nu což i my jsme dnes jedny z nich ;o)

Houpu se dál v sedle a pozoruju další karavanu, která nás míjí. Najednou mi začne být víc teplo na pravé noze, vlhko a nakonec bolest. Trhnu sebou, otočím se a vidím jak si mě ochutnává Kačky velboud.

"Jedeš ty bestie!" zařvu a dám mu lehký políček jak dotírajícímu psovi. Velbloud se jen zazubí a chce pokračovat v mé ochutnávce. Naštěstí si toho všímá průvodce a proutkem mu vysvětluje, že nejsem vhodná svačinka ;o)

 

Tunisko - Sahara
Tunisko - Sahara
Tunisko - Sahara
Tunisko - Sahara
Tunisko
Tunisko - úpatí pohoří Atlas