Portugalsko

Portugalsko, země známá asi především fotbalu. Má toho však mnohem víc co m§že nabídnout. My měli jen pár dní na ochutnávku.

Navštívili jsme "pouze" Lisabon a jeho blízké okolí. Vedle spousty památek, faktu, že je to konec Evropy, který vidíte z letadla při přeletu do Ameriky je to také země vína. Právě portská vína jsou jedním z klenotů této země. Doporučuji se však připravit na to, že je to opravdu silný zážitek ;o) Ale stojí za to a mohu jen doporučit !!! :-D

Taky máte občas takové ty chutě, sebrat se a jet, jet a dojet až na "konec světa"? Já tedy docela často.
A protože občas takové chuti podlehnu, zaletěli jsme si s kamarádem do Portugalska, půjčili auto a jeli, jeli, jeli až jsme dojeli na ten konec světa ;o)
Jedná se o nejzápadnější evropský pevninský cíp, Cabo de Roca v Portugaslku. Kdo čeká něco "spešl" musím ho asi zklamat...sice krásný a obrovský útes, na něm kříž a okolo dva autobusy japonců znemožňující udělat si solidní fotku
Když ale popojdete kousek dál, můžete se v klidu zahledět do dálky, do vln burácejícího oceánu a nechat se unést tím pocitem, že teď stojíte na "konci světa".

Jen dneska už všichni víme, že tak kdesi v dálce, "za vodou" je další kontinent. A možná na něm stojí další takový blázen a snílek, a nechává se unášet stejnými pocity...tam na "konci světa".

Portugalsko