USA - východ

Východní pobřeží USA jsem již navštívil několikrát. Poprvé to bylo při cestě ze střední ameriky, kdy jsme navštívili Key West a samotné Miami, včetně proslulé Miami beach. Následně pak při cestě za velkoměsty v roce 2010 a naposledy opět Miami, při cestě z Big Tripu na Aconcaguu. Při té poslední cestě jsme si pronajali i chloubu amerického autoprůmyslu Mustang cabrio.

2008

Po cestě ze střední ameriky, jsme si zajeli na nejjižnější kontinentální bod USA na Key West, kde se také nachází Mile ZERO - nulná míle.

Samotná cesta na a z Key West je plná přejezdů mostů a malých ostrůvků v celkové délce okolo 200km. Cestou míjíme při přejezdu nových mostů i mosty staré, původní, které jsou většinou zničeny řáděním častých tornád v této oblasti.

2010

V červnu jsme vyrazili za poznáním opravdových velkoměst...vyrazili jsme do měst New York, Washington a Boston.

New York - celý týden jsme strávili v opravdové metropoli, která žije ve dne v noci a která Vás nepřestane bavit. Ačkoliv nejsem zrovna městský typ a ruch velkoměst nevyhledávám, NY je něco úplně jiného... město žije ve svém zvláštním rytmu a každého si podmaní a získá. Nejen dámy neodolají módním značkám a neonům obchodních domů, všechny pak ohromí majestátnost staveb... ať se jedná o slavný Empire State Building, Brooklyn bridge a nebo Statue of Liberty. Vedle těhle velikánů vynikají i další, ne tak výrazné, ale z televize a slavných filmů notoricky známé, plus všechna ta slavně zvučná místa jako je Wall Street, Bronx nebo Times Square.

Dodnes například vzpomínáme s úsměvem na okamžik když jsme poprvé dojeli metrem do centra a vystoupali po schodech na stále rušné Times Square... s otevřenými pusami jsme se rozhlíželi kolem sebe a hltali to co jsme znali jen z filmů, pevně se držíc za ruce abychom se jeden druhému neztratili ;o)

Zvláštní duch tohoto lidského mraveniště dostal i nás... ačkoliv to byla první návštěva tohoto místa, hned nám bylo vše povědomé a od začátku jsme věděli, že tady nejsme naposledy.

2013

Při zpáteční cesty z Argentiny máme celodenní overstop v Miami a tak si dopřáváme trochu toho amerického snu. Půjčujeme Mustang cabrio a pomalou jízdou brouzdáme ulicemi města a kocháme se mrakodrapy, mosty a přilehlými ostrůvky, jenž jsou převážně obydlené celebritami amerického show byznysu.

USA - New York - Times square
USA - New York - Times square
USA - New York - Times square
USA - New York - Times square
USA - New York - Empire State Building
USA - New York - Empire State Building
USA - New York - Brooklyn bridge
USA - New York - Wall Street
USA - New York - Ground Zero
USA - New York
USA - New York - Statue of liberty
USA - New York - Statue of liberty
USA - Washington
USA - Washington - Lincolnův památník
USA - Washington
USA - Washington - Bílý dům
USA - Washington
USA - Washington
USA - Boston
USA - Boston
Miami
https://www.traditionrolex.com/8