USA - západ

Na jaře 2011 jsme se vydali na cestu, díky které jsme ze seznamu míst které bychom rádi viděli, mohli odškrtnout hned několik položek.

Západ USA je sám o sobě cestovatelský pojem a místa jako Grand Canyon a podobně je nutno zkrátka vidět.

My jsme si cestu navíc spestřili o dalších 6 dní na Hawai, ale o té více v sekci "Oceánie".

Tento TRIP jsme začali v Los Angeles, městě andělů, je pravda, že jsme se moc nezdržovali a rovnou ujížděli z města ven na Highway 1 a podél západního pobřeží směr San Francisco.

Highway 1 a samotné západní pobřeží je úchvatné a nabízí nádherné výhledy, na pláži se válející Rypouše sloní a nebo vodopády.

Jedno z mála míst kde má opravdu smysl půjčovat si cabriolet ;o)

San Francisco a asi nejslavnější a nejvíce fotografovaný most Golden gate bridge, stejně jako kaskádovité ulice, pro SF tak typické, jsou to co každého fascinuje a do tohoto města přitahuje. Nelze však opomenout ani slavný ostrov Alcatras s proslulou věznicí.

My jsme měli to štěstí vidět most a město celé bez pověstného mlžného oparu. Na Ameriku je to moc pěkné město a tak si zdejší pouze několika hodinový pobyt opravdu užíváme plnými doušky. Naše cesta pokračuje do prvního NP.

Yosemite National Park navštěvujeme hned po ránu po deštivé noci... vítá nás Yosemite Valley nad nímž se drží nízká oblačnost... těšíme se! Škoda jen, že nemáme víc času... množství vodopádů, jezer a skalních útvarů je víc než můžeme vidět a tak vybíráme to nej.

USA
https://www.traditionrolex.com/8